Evinize Bahar Havası Getirecek Dekorasyon Önerileri

Evinize Bahar Havası Getirecek Dekorasyon Önerileri

Evinize Bahar Havası Getirecek Dekorasyon Önerileri

Bahar aylarının gelmesiyle yaşam alanlarımız da daha enerjik hale gelmeye başladı. Güneşin ve güzel havaların insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisiyle birlikte daha renkli daha enerjik alanlar ön plana çıkıyor. Evinize bahar havası getirmek ise küçük ipuçları ile oldukça kolay. Küçük dokunuşlarla bu enerjiyi evinize taşımaya hazır mısınız?

Bahar demek çiçek demek!

Evinizde bahar havası yaşamak için yapmanız gereken belki de en kolay adım evinizi çiçeklerle donatmak. Çiçek desenli bir masa örtüsü, perde ya da bir tablo. Dekorasyonunuzda kullanacağınız şık çiçek desenleri ile eviniz bir anda bambaşka bir havaya bürünecek. Aynı zamanda canlı çiçeklerle de bunu destekleyebilir hem kokuları hem de görüntüleri ile evinizde baharı yaşayabilirsiniz.

Yeşil ve diğer canlı renkler

Baharın rengi yeşil! Evinizde bahar havasını hissetmek için dekorasyonunuzda yeşile yer verebilirsiniz. Kullanacağınız yeşili diğer renklerle destekleyerek evinizi adeta bir çiçek bahçesi gibi cıvıl cıvıl hale getirebilirsiniz. Doğanın renklerini evinize taşıyarak evinizin enerjisini yükseltebilir, bunun keyfini sürebilirsiniz.

Doğal aksesuarlar

Günümüzde doğal aksesuarlar giderek popüler hale gelmiş durumda. Evinizde bahar havası yaratmak için daha doğal objeler kullanabilirsiniz. Ahşap aksesuarlar ya da avizeler, ahşap yemek masaları kullanabilir, bunlarla daha doğal bir görüntü yaratabilirsiniz. Doğal taşlar kullanarak da evinize ayrı bir enerji gelmesini sağlayabilirsiniz.

Renkli köşeler

Evinizde bir bahar köşesi oluşturmaya ne dersiniz? Diğer duvarlardan farklı renk bir duvar yaratarak bu duvar önünde de çiçekler ve doğal objeler kullanabilirsiniz. Diğer duvarlarla uyumlu ancak farklı renge boyamış olduğunuz duvar ortamın enerjisini yükseltecek kullandığınız objelerle birlikte bahar havası yaratacaktır.

Duvar kağıdı

Renkli bir köşe yaratmak için bir duvarı farklı bir renge boyamanın yanı sıra duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Evinizin genel dekorasyonuna da uyumlu olacak şekilde renkli, desenli duvar kağıtları seçerek evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Evinizle uyumlu ama aynı zamanda dikkat çekici olacak bu köşe ile evinize bahar havası getireceksiniz.

Dekorasyon hakkında ipuçları ve trendleri yakalamak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.