Koltukların Rahatlığını Belirleyen En Önemli Etmen; Sünger

Koltukların Rahatlığını Belirleyen En Önemli Etmen; Sünger

Koltukların Rahatlığını Belirleyen En Önemli Etmen; Sünger

Koltuklar günlük hayatımızda uzun vakitler geçirdiğimiz eşyalardandır. Günlük hayatın koşuşturmasından sonra dinlenecek alan olan koltukların rahatlığı ise oldukça önemlidir. Şıklığın yanı sıra rahatlığıyla da evlerimizin olmazsa olmaz parçalarından olan bu koltukların ise rahatlığına etki eden pek çok etmen vardır. Bu etmenlerin başında ise koltuk süngerleri gelir.

Koltukların uzun ömürlü ve rahat olmasını sağlayan şeylerin başında kaliteli sünger kullanımı gelmektedir. Süngerlerin sertliği ya da yumuşaklığı hem koltuğun ömrünü uzatan hem de rahatlığını belirleyen bir etmendir. Vespero koltuklarında kullanılan süngerler ise yüksek yoğunlukta HR süngerlerdir. Piyasada bulunan pek çok koltukta maliyeti sebebiyle tercih edilmeyen bu süngerler Vespero koltuklarının kalitesini arttıran etmenlerin başında gelmektedir.

Koltuk süngerlerinin sert ya da yumuşak olması her zaman kalitesini göstermesi anlamına gelmez. Burada önemli olan koltuk süngerinin yoğunluğudur. HR süngerler yüksek yoğunluklu ve yüksek kaliteli süngerlerdir. Koltuklarda sağladığı rahatlık sebebiyle Vespero koltuklarında tercih edilen süngerlerdir. HR süngerler vücudun şeklini aldığından dolayı ekstra konfor sağlar. Bu sayede size koltukların konforunu sürmek kalır.  Aynı zamanda HR süngerler kullanıldığı koltuklarda vücut şeklini aldığı için kumaşta kırışma yapabilir. Ancak bu kırışma koltuk süngerinin eski haline gelmesi ile birlikte düzelecektir. HR süngerlerin vücut şeklini aldıktan sonra kendini toplama süresi ortalama 15 dakikadır. Yani 15 dakika sonra koltuk yine eski muntazam şeklinde olacak ve siz tekrar oturana kadar o şekilde kalacaktır.

Koltuklarda HR süngerler kullanarak daha ergonomik yaşam alanları yaratmak isteyen Vespero, iş hayatında bulunduğunuz alanların konforsuz alanlarından sizi tamamen uzaklaştırarak evinizde gerçek bir konfor sağlar. Bu sayede daha dinlenmiş ve daha enerjik olarak hayatınıza devam etmenize yardımcı olur. Piyasada bulunan pek çok koltuğun aksine HR süngerlerin Vespero koltuklarında bulunması koltuklarınızı uzun süre ilk günkü gibi kullanmanızı sağlar. ‘Uzun Ömürlü Dekorasyon’ yazımızda da belirttiğimiz şekilde kaliteli malzemelerden yapılmış eşyalar kullanmanız eşyalarınızı daha uzun süre kullanmanız için en önemli noktalardan biridir.