İskandinav Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

İskandinav Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

İskandinav Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Günümüzde pek çok dekorasyon trendinin arasından sıyrılıp gelen bir tarz, İskandinav tarzı dekorasyon. İskandinav tarzı salon dekorasyonu pek çok tarz ile bir arada değerlendirilebilir bir tarzdır. Minimal ve modern dekorasyonu sevenler için oldukça uygun bir tarz olan İskandinav tarzı dekorasyon günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Oldukça sade ama şık görüntüsüyle göze hitap ederek evinize yepyeni bir hava katacaktır.

İskandinav tarzı dekorasyonda ön planda olan renk beyazdır. Beyaz renk ile hem sade ve minimal bir görüntü oluşacaktır hem de dekorasyondaki diğer parçalara dikkat çekecektir. İskandinav tarzı dekorasyonda yaratıcılık ön plandadır.  Adından da anlaşılacağı üzere İskandinav ülkelerinde doğmuş olan bu tarz aslında çok minimal olan bir tarzına farklı aksesuarlar ile şekillendirilmesi ile oluşur.

Oldukça estetik bir görüntüye sahip olan İskandinav tarzı özellikle modern evlerde karşımıza çokça çıkar. Bu dekorasyon tarzının en belirgin özelliklerinden olan beyaz renk kullanımı ile mekânın genişliği ön plana alınır ve ferah bir ortam algısı oluşturulur. Aynı zamanda daha aydınlık bir görüntü oluşacağı için eviniz için oldukça mantıklı bir dekorasyon tarzıdır.

İskandinav tarzı dekorasyonda en çok kullanılan parçalar doğallığı ile ön plandadır. Ahşap gibi doğal mobilyalar kullanılarak ortamda sade ve doğal bir görüntü oluşturulur. Bu da ortamın soğuk havasını kırarak daha doğal bir yaşam alanı oluşturmanızı sağlar. Doğal ve sade görünümü ile evinize oldukça şık bir hava katan bu dekorasyon tarzını evinize uygulamak için dikkat etmeniz gerekenleri blog yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Evinizden dekorasyon karelerini bizimle paylaşmayı unutmayın!