Modern Salon Dekorasyonu

17.11.2018

Salonlar günlük hayatta en çok kullandığımız alanlardır. Bu nedenle salon dekorasyonu devamlı göz önünde bulunan alanlar olduğundan oldukça önemlidir. Günümüzde pek çok farklı model ve renk seçeneğinin olduğu hesaba katılırsa şık bir dekorasyon yapmak mümkündür. Ancak bu kadar seçenek arasında şık bir dekorasyon oluşturmak için dikkatli seçimler yapılmalıdır.

Salon dekorasyonu yapmaya karar verdiniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey bir genel tema belirlemelisiniz. Burada klasik, modern, spor ya da nasıl bir ortam yaratmak istiyorsanız buna karar vermelisiniz. Evinizde nasıl bir ortam yaratacağınıza karar verdikten sonra renk için tercih yapmalısınız. Renk tercihi yaparken tercih ettiğiniz temaya uygun olmasına ve evinizin fiziki durumuna uygun olarak seçim yapmaya dikkat etmelisiniz.

Ardından öncelikle mobilyaları seçmelisiniz. Tarz ve renkler belli olduğu için bu noktada önemli olan model seçimidir. Evinizin geometrik şekline uygun olarak tercih yaparak yaşam alanınızı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Evinize uygun tercihler yaparken ölçü konusunda da dikkatli olmayı unutmamalısınız. Salon dekorasyonunda dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. En temel eşyalar olan koltukları seçtikten sonra diğer dekoratif objeleri seçmeye başlayabilirsiniz.

Perde, halı gibi seçimlerinizi de duvar rengi ve koltuklara karar verdikten sonra yapmalısınız. Bu gibi tamamlayıcı unsurları bu aşamada yapmak size daha uyumlu bir dekorasyon oluşturmanız için yardımcı olacaktır.

Şıkı bir salon dekorasyonu yapmak için dikkat etmeniz gereken tüm detaylar, renk seçimlerinde dikkat etmeniz gerekenler ve daha fazlası için diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.