Dekorasyonda Beyaz Renk Kullanımı

25.04.2018

Dekorasyonda renk kullanımı oldukça önemli bir konudur. Farklı renkler kullanarak evinize canlı bir hava getirebilir, renklerin enerjisini kullanarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Renklerin enerjisi ve kullanımları ile alakalı diğer yazılarımızı okuyabilir, fikir edinebilirsiniz.

Beyaz renk daha ferah ve yaratıcılığa daha uygun bir renktir. Daha minimal bir dekorasyon yaratmak için tercih edilen beyaz renk, hareketlendirilebilir olması nedeniyle tercih edilir. Beyaz bir mobilyayı üzerine konulan renkli kırlentlerle, canlı renk perdelerle ya da dikkat çekici dekoratif objelerle tamamlayabilir şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Küçük bir alana dekorasyon yapmak istiyorsanız beyaz renk kurtarıcınız olabilir. Küçük alanları daha geniş ve daha ferah göstermek için beyaz rengi kullanmalısınız. Ancak dekorasyonunuz başarılı olabilmesi için beyaz rengi diğer renkleri de kullanarak hareketlendirmeli, hareketli ama ferah bir ortam yaratmalısınız.

Beyaz renk aydınlatma açısından da oldukça iyi bir renktir. Işığı yansıtarak ortamı daha aydınlık gösterir. Duvar ve zeminde de açık renkler tercih ederek ortamı olduğundan çok daha büyük gösterebilirsiniz. Aydınlatma ve aynalarla destekleyebileceğiniz bu ferah ortam yaşam alanınıza hareket getirecektir.

Zemin ve duvarlarda açık renkler kullanmanız sizi mobilya seçiminde daha özgür kılacaktır. Farklı modellerdeki mobilyaları bir arada kullanarak kendinize has bir stil yaratabilme olanağına sahip olursunuz. Farklı renk ve modellerdeki mobilyaları kullanarak özgün bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda beyaz renk doğallığın da göstergesidir. Beyaz renk ile kullanacağınız aksesuar modellerinde daha doğal tercihler yapabilirsiniz. Ahşap, metal, geri dönüştürülmüş metalleri kullanarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha doğal bir ortam yaratabilir, bahar havası trendine uygun mobilya ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Böylelikle evinizi zevkinize uygun şekilde dekore edebilirsiniz.

Dekorasyon ile alakalı olarak diğer yazılarımıza göz atabilir, mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve kumaş seçimi konusunda nasıl bir seçim yapabilirsiniz öğrenebilirsiniz. Dekorasyondaki son trendleri takip etmek için, dekorasyonda renk kullanımı ve diğer konular için blogumuzu takipte kalabilirsiniz. Ürünlerimizi yakından görmek ve ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için showroomlarımızı ziyaret edebilirsiniz.