Berjer Kullanımı

18.04.2018

Berjerler kendi başlarına kullanılabilir mobilya türleridir. Koltuk takımınıza uyumlu ya da tamamen zıt bir model tercihi yaparak kullanabilir, farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Berjer seçiminde karşınıza çıkan bu oldukça geniş model seçenekleri sayesinde odanızın dekorasyonuna kolayca dâhil edebilir, size özel bir tarz oluşturabilirsiniz.

Tıpkı diğer mobilyalarda olduğu gibi berjerler de farklı boyutlarda olabilirler. Evinizde tercih ettiğiniz diğer mobilyalarınıza uygun boyutta bir berjer seçmeniz dekorasyonda bütünlük oluşturabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Ayrıca berjer kullanacağınız alanın genişliğine göre de bir tercih yapabilirsiniz.

Berjerler de diğer mobilyalar gibi farklı modellere sahiptir. Berjer seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ise bu modellerin işlevselliğidir. Düzenli şekilde kullanım için konfor esas alınarak dizayn edilmiş berjerleri tercih etmeniz uzun süreli konforunuz için oldukça önemli olacaktır. Ancak dekorasyon odaklı bir berjer tercihi yapıyorsanız konfor sizin için ikinci sırada gelebilir. Kullanım amacı ne olursa olsun berjer seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kumaş seçimidir. Diğer mobilyalarda olduğu gibi silinebilir kumaş tercihi yapmanız mobilyanın ömrünü de uzatacaktır. Kumaş seçimi ile ilgili diğer yazılarımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Berjer kullanmak istediğiniz alanda sakin mobilyalar ve düz bir duvar rengi tercih etmişseniz berjerde daha hareketli ve renkli tercihler yapabilirsiniz böylece ortama enerji katarak hareketlendirebilirsiniz. Berjerleri evinizde ölü noktalara konumlandırarak buraları daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken unsur aydınlatmadır. Berjer kullandığınız alanlarda aydınlatmanın iyi olmanıza dikkat etmeniz gerekir aksi halde oldukça kasvetli bir ortam yaratmış olursunuz.

Eğer evinizde manzara gören bir pencereye sahipseniz bu alanı berjerler kullanarak değerlendirebilirsiniz. İki tane berjeri yan yana konumlandırarak bir kahve köşesi yaratabilirsiniz. Pencere önü gibi alanlarda oldukça şık ve rahat bir görünüm elde etmek dışında berjerleri kütüphane ve ya konsol gibi alanların önünde de tercih edebilir, kendinize bir okuma köşesi yaratabilirsiniz.

Evinize bambaşka bir hava getirmek küçük ama şık parçalarla oldukça kolaydır. Bazen küçük bir parça tüm bir stilden daha şık olabilir.