Değerli Tüketicimiz,
Hayatınızın önemli bir kısmını üzerinde geçirdiğiniz koltuk takımları oturma grupları  ve kanepe gibi mobilyalarımızı seçerken kaliteli ve dayanıklı VESPERO  markalı ürünlerden birini seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Doğru bir tercih yaptığınızı  uzun ömürlü kullanım sürecinde sizde göreceksiniz Yüksek  teknoloji ile modern tesislerimizde üretilmiş  ve titiz kalite kontrolünden geçmiş ürünlerimiz bugün ülkemizde ve birçok dış ülkelerde tercih edilmektedir.

VESPERO Ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


KOLTUK VE MAXİ TAKIMLAR

1)Aldığınız ürünü sadece amacı için kullanınız.Kol ve sırt yerlerine basmaınız.
2)Rutubetli,tozlu ve doğrudan güneş gören yerlerden ve ortamlardan uzak tutunuz.
3)Ürünün sandık kısmı varsa yanıcı,patlayıcı madde ile ağır malzemeler koymayınız.
4)Kumaşları deterjan,çamaşır suyu,kolanya,leke sökücü deterjanlar ,halı yıkama makineleri ve sert fırçalar ile silmeyiniz.Lekelere karşı  sabunlu ılık suda nemlendirilmiş temiz bir bez ile dairesel hareketler ile siliniz.
5)Aldığınız ürünün hareketli mekanizması var ise özellikle çocukların oynamasına engel olunuz.
6)Kurutma işlemini doğrudan güneşe koyarak  yada ütü ile yapmayınız.
7)Aldığınız üründe fermuarlı minder yada kırlent var ise dahi kılıflar yıkanmaz ,kumaşlara solma renk atması yapabilir.                                            
8)Sehpa ve  koltuk ve oturma gruplarında kullanılan sehpa amaçlı cilalı bölümlerde sıcak çaydanlık yada benzeri cisimler koymayınız.
9)Ürünlerimizi yerde iterek çekerek yer değiştirmeyiniz.

YATAK VE BAZA KULLANIM KLAVUZU

1)Yataklarımızı düz ve sert bir zemin üzerinde kullanınız.yaylı somya üzerinde kullanılan yatağın deforme olma olasılığı yüksektir.Yatağınızı ayda bir ayak ucunu baş ucunuza gelecek şekilde çeviriniz.Altı ayda bir alt üst olacak şekilde değiştiriniz.Yatağınızı nemli ve rutubetli ortamlarda bulundurmayınız,ıslanan yatağınızı  hemen kurutunuz,aksi halde koku yapabilir.Yanıcı ,yakıcı ve sert cisimlerden uzak tutunuz.
2)Taşıma ve nakliye sırasında ambalajından çıkarmayınız.Delici,kesici ve ıslak cisimlerle aynı ortamda yük ortamında taşımayınız.Yatağınızı katlamayınız yada bükmeyiniz.
3)Almış olduğunuz yatağınız yay,keçe,sünger,elyaf ve kumaştan imal edilmiştir.Çevre ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.
4)Yatağınızın kirlenen yüzeyini klarak deterjan gibi kimyasal madde içeren  sıvılarla silmeyiniz.Temizlik sırasında tel yada fırça gibi sert cisimler kullanmayınız.Halı yıkama makinası ile temizleyiniz.veya Banyo sabunu yada arap sabunu ile köpürtüp iyice sıkılmış nemli bez ile siliniz ve  silinen yüzeyi hemen  kurutunuz.
5)Yatağınızın yüzey temizliği zor olacağından mutlaka ilave olarak yatak koruyucu çarşaf kullannız.
6)Yatak üzerinde zıplamayınız,amacı dışında kullanmayınız vede bölgesel dengesiz ağırlıklara maruz bırakmayınız.
7)Yatağınızın Bakanlık tarafından belirlenen herhangi bir kullanım ömrü yoktur.Kullanma  klavuzuna uyulduğu sürece  kullanım ömrü uzayabilir.
8)Kullanma klavuzu  tüm modellerimiz için geçerlidir.                                                                                                                                                          

Sağlıklı ve huzur dolu geceler dileriz.

BAKIM VE ONARIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ürünlerin bakımı sabunlu su  ile nemlendirilmiş temiz bir bezle yapılmalı.Asla alkol kimyevi temizlik malzemeleri kullanılmamalı.Ürünün kullanımı engelleyecek şekilde arza yapması durumunda derhal yetkili  servise durum bildirilmelidir.Yetkisiz kişilerce yapılan müdahaleler ürününüzün karanti kapsamından çıkmasına ve arızanın dahada büyümesine sebep verebilir.

Kullanma klavuzu ve garanti şartlarına uyulmaması halinde ürün garanti kapsamına alınmaz.Sorumluluk tüketiiye aittir.Herhangi bir şekilde  hasar görmüş ürünü teslim almayınız.Garanti  Belgesini dikkatlice okuyunuz.

• Garanti süresi ürünün teslim  tarihindn itibaren başlar ve iki yıl süredir.
• Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı VESPERO tarafından garanti kapsamındadır
• Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre  garanti süresine eklenir.Ürünün tamir süresi en fazla 30  iş günüdür.Bu süre ürünün servis noktasına ,servis noktası olmaması  durumunda  ürünün satıcı bayii acentası ,temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar.Ürünün şikayetinin 15 iş günü içerisinde giderilmemesi durumunda imalatçı veya ithalatçı ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir ürünü tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
• Ürünün garanti süresi içerisinde gerek  malzeme ,işçilik gereksede montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı,parça bedeli yada herhangi bir bedel adı altında herhangi bir ücret talep edilemeksizin sorun giderilir.
• Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu üründen yararlanamaması ,tamir için gereken azami sürenin aşılması,Firmanın servis noktasının ,servis noktasının olmaması durumunda sırası ile satıcı bayii,acentesi,temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği rapor ile arızanın tamirini mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında üreticisi  olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.
• Ürünün kullanma klavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.
• Garanti Belgesi ile ilgili çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurulabilir.